18. ples důchodcú 29. 1. 2016

 

Nikomu neutíká čas tak rychle, jako aktivním důchodcům. Jsme opět o rok starší a zároveň je starší o rok i náš důchodcovský ples. Letos vlastně dospěl – je osmnáctý.  Příprava plesu probíhala rutinně: Vlasta Zemková, Marie Žáčková a Jana Kotalová nakoupily v Opavě vše, co na ples potřebovaly, Vlasta ještě zajistila hudbu, domluvila s dilerem pití a další, co bylo třeba udělat.  Jana Kotalová domluvila mléko a tvaroh od živočišné výroby, paní Kremzerová napekla 500 ks koláčů, Draha Jaroňová s dcerou vyrobila nádherné zákusky, Marie Kořínková nadělala s Janou Kotalovou 320 jednohubek, u Marie Kalikové se vařil guláš za pomoci Vlasty Zemkové, Lidky Matýskové, Dany Pavelkové a Anky Liškové. Řízky se obalovaly a pekly u Rity Stecové za pomoci Marie Střílkové, Květy Rychtové a Hedy Kavanové. Místostarostka Alena Nezmarová udělala 100 ks chlebíčků.

Zajištění průběhu plesu:

 • Vítání hostů chlebem, solí a štamprličkou – Jan Rychta a Heda Kavanová.
 • Prodej vstupenek: Marie Žáčková a Květa Rychtová / 191 ks/
 • Šatna: Jan Kavan ml. a Marie Kořínková ml.
 • Bufet: Zdeňka Ochranová, Jiřina Macáková, Naďa Matějková a Monika Králová
 • Prodej piva: Petr Hendrych a Pavel Macák
 • Bar: Marcela Hendrychová a Nikola Hendrychová
 • Starost o tombolu: Hana Rozmanitová a Jiřina Rychtová
 • Prodej losů: Rita Stecová, Jana Kotalová, Hana Rozmanitová, Josef Střílka, Marie Střílková, Markéta Procházková, Dana a Jarek Pavelkovi, Irena Šínová a Marie Kořínková ml.
 • Prodej koláčů: Marie Kořínková st.
 • Navážení zboží a jiné potřeby: Jan Dohnal , Jan Rychta a Marie Žáčková
 • Hudba: Duo Műller Volf

Zahájení plesu v 15.00 hodin provedla Jana Kotalová, ale hosté se sjížděli již od 12.00 hodin. Důvodem – mít místa v sále!

            V 16.00 hodin nastoupilo k prvnímu vystoupení 12 tanečníků a 12 tanečnic – soubor “ Čupr holky a kluci“. Již vstup do sálu byl ohromující – muži v černých saténových košilích s bílou kravatou, ženy v bílých halenkách s andělskými rukávy a dlouhých černých sukních. Vystoupení na 3 hud. skladby nazvané „ Čas je nám jen půjčený“ působilo na diváky různými tanečními kreacemi.

Taneční dvojice: Dana Kaliková a Mirek Vybíral, Lidka Matýsková a Jana Kotalová, Jana a Jan Ondráčkovi, Marie Kejdová a Jan Kavan, Marie a Víťa Kořínkovi, Draha Jaroňová a Josef Tesař, Marie Střílka a Josef Střílka, Jiřina a Stáňa Rychtovi, Dáša a Pavel Dobrušovi, Anka Lišková a Vlasta Zemková, Dana a Jarek Pavelkovi, Tonča a Milan Matýskovi.

Video: youtu.be/tHTyinGy4sQ

Volná zábava pokračovala až do 18.00 hodin vystoupením „Včelí medvídci na jarní louce“. Vlny potlesku zaplavovaly sál – 6 čmeldů (Jarek Pavelek, Stáňa Rychta, Jan Ondráček, Mirek Vybíral, Pavel Dobruš a Josef Tesař), 3 berušky (Jiřina Rychtová, Dáša Dobrušová a Dana Pavelková), Ferda Mravenec (Milan Matýsek), nádherná květina (Hana Rozmanitová), úžasná Včelka Mája (Dana Kaliková) a perfektní Pučmeloud (Jana Kotalová), svým šarmem a humorným umem roztleskali všechny přítomné. Celé vystoupení bylo podloženo písničkami Včelích medvídků z večerníčků, melodiemi včelky Máji a Ferdy Mravence.

 

Velké poděkování za taneční vystoupení patřilo Daně Kalikové za choreografii a Vlastě Zemkové za nádherné kostýmy pro oba tance. Jako každým rokem, jsou Čupr holky a kluci stále lepší – i když věk přibývá.

V 19.15 začalo losování a ples volnou zábavou pokračoval až do 23.30 hodin. Pořadatelé zamykali kulturní dům v půl jedné.