Ples 2014

Je po dvanácté hodině v poledne dne 7. února 2014 a naši důchodci se začínají scházet na svůj už 16. Ples důchodců v Hlavnici. V 15 hodin se ujala zahájení Jana Kotalová – již tradičně svými verši.

Po šestnácté dneska sešli jste se v sále, na tradičním krásném důchodcovském bále.

Chléb se špetkou soli, k tomu vodku dobrou, ať prý máme pořád svou náladu dobrou.

To nám přejí vždycky u vchodu do sálu, dali jste si všici? Jste na fajném bálu.

K pití je tu všecko, co teče jak voda… k jídlu guláš, řízky… dá chlap i roba.

Tombolu dost velkou na jevišti máme, los stojí pět kaček, ty z důchodu dáme.

Tancujte a pijte, jezte do sytosti, vítání jste všichni… jste našimi hosty.

Dobrou zábavu přejí všem velice, aktivní klub důchodci z Hlavnice.

Sál je z větší části zaplněn a stále přicházejí další hosté. K tanci i poslechu hraje DUO Müller z Hradce nad Moravicí. 

První vystoupení „Čupr holek a kluků“ nazvala Mgr. Dana Kaliková přiléhavě „ Diblíci ve žlutém“ a 12 páru předvádí na operetní melodie J. Strausse nádherné kreace. Sálem bouří potlesk a naše taneční páry spokojeně odchází.

 Plesu se zúčastnilo 190 návštěvníků, 10 zajišťovalo obsluhu – tradičně v bufetu, prodej koláčů a piva. Nálada v sále je výborná a už je tady 18.00 – to znamená, že se chystá druhé vystoupení. Toto je vždy zaměřeno zábavně a letos se opravdu povedlo.

 Za zvuku znělky večerníčku přijíždí Lidka Matýsková a zahajuje taneční vstup nazvaný „ Pojďte s námi za pohádkou“. 

Přichází Arabela s Petrem, Perníková chaloupka, Rumburak- ten postupně zakleje všechny pohádkové postavy. 

Dále vtančí Karkulka, za ní vlk, pak  Ája a maxipes Fík, Sněhurka a dva trpaslíci, Tři prasátka- do této podoby byli vtipně zakleti Rumburakem další trpaslíci. Hudba přivádí na sál Šmoulinku, do které se Rumburak zamiluje a dává jí své srdce.

 Probouzí se taťka Šmoula a provádí rozcvičení se svými dvěma šmouly, když tu přichází Gargamel se svým nerozlučným kocourem Azraelem. 

S Rumburakem se oba přetahují o Šmoulinku, ale celý výstup přeruší čaroděj Vigo, který oživuje všechny zakleté postavy. Šmoulové drží Gargamela, Rumburak již nemá žádnou čarodějnou sílu a Večerníček program ukončí znělkou „ Dobrou noc“.

Z plesu včelařů: youtu.be/Fzj3XZwKpWI

 Jak je již zvykem, Jana Kotalová slovem a všichni účastníci plesu potleskem poděkují paní Vlastě Zemkové – za ušití všech kostýmů – jak tanečních tak pohádkových, a Mgr. Daně Kalikové za trpělivost, píli při nácviku a za nádherné pojetí obou vystoupení.

Ples má velmi dobrou atmosféru, všichni se baví. Tombolu / cca 150cen/  vytvořily dary přítomných i několika sponzorů, kterým bylo poděkováno. I když ples oficiálně končí ve 23 hodin, poslední účastníci odcházeli v 01 hodinu po půlnoci. Všem se líbilo a už se zase těšíme na v počtu již 17. ples, který bude 30.1.2015.