Ples 2008

Desátý tradiční ples důchodců

 

Ples se konal 1.2.2008 v 15 hodin v kulturním domě v Hlavnici

Již 31.1. pekly důchodkyně koláče na myslivecké chatě v Hlavnici jako každoročně již předem provedl rozvod a zapojení elektrických trub Jiří Žáček. Topení zajišťoval Zdenek Liška a dopravu Jenda Dohnal. Důchodkyně napekly celkem 1.600 velmi chutných koláčů z 24 kg mouky. Ve čtvrtek taky vařila Mařenka kaliková s pomocnicemi velký hrnec guláše

            O účast na letošním plese byl nebývalý zájem. Velmi k tomu taky přispělo pozvání uveřejněné ve středečním vydání Deníku. Plesu se letos zúčastnilo více jak 300 důchodců z Hlavnice i z okolních vesnic i z Opavy. Aby se všechny podařilo umístit, musel být otevřen taky balkon a horní zasedačka.

            Příchozí byli i letos u vchodu přivítání chlebem a soli a štamprle kořalky.

Ples začal přesně v 15 hodin. K tanci i k poslechu hrála oblíbena hudba Duo sestry z Jamnice. Účastníky přivítala paní Jana Kotalová

             Ples byl i letos zahájen předtančením, které převedlo 10 párů na hudbu valčíku. Bedřicha Smetany, Českým děvám Předtančení vymyslela a nacvičila Mgr. Kaliková Dana. Kroje zhotovila paní Vlasta Zemková.

VIDEO  https://www.youtube.com/watch?v=lzRDHSId2LQ

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Polka_2008

                        V 19 hodin bylo provedeno druhé taneční vystoupení. Byly to taneční variace na známé operetní melodie, včetně kankánu. Toto vystoupení vymyslela a nacvičila Mgr. Dana Kaliková k 70 narozeninám Ing. Františka Salibora. Ing. Salibor se však pro nemoc plesu nezúčastnil.

VIDEO  https://www.youtube.com/watch?v=DkPaCEJ7IxM&feature=youtu.be

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Kabaret_2008

            I tento desátý ples dopadl velmi dobře a přítomní důchodci se na něm velmi dobře zabavili.