Ples 2006

 

Osmý tradiční ples Klubu  důchodců  Hlavnice 2006 .

 

            Osmý tradiční ples důchodců se konal 17.2. 2006 v 15 hodin v Kulturním omě v Hlavnici.

Vstupné 30,- Kč, k tanci a poslechu hrála hudba Duo sestry z Jamnice (sestry Kokoškové)

Plesu se zúčastnilo 204 lidí z Hlavnice i z okolí. Obsazeny byly všechny stoly v sále i v přísálí.

            Při vstupu byli účastníci přivítání chlebem, solí a vodkou. Toto přivítání opět prováděli v krojích Božena Stonišová a Václav Káňa. Pro účastníky plesu bylo připraveno bohaté pohoštění. Již 16.2. tj. ve čtvrtek napekly důchodkyně z 22 kg mouky 1.600 koláčů. Koláče se pekly již podruhé v prostorách myslivecké chaty. O topení na chatě se staral Zdenek Liška, o přívod elektriky Jiří Žáček a dopravu zajišťoval Jan Dohnal. Pečení prováděly důchodkyně. Koláče se prodávaly v balíčku po šesti kusech za 30,- Kč. Ze zbytku bílků udělaly důchodkyně cukroví, Prodalo se 25 balíčků po 10,- Kč. Dále vařily důchodkyně u Mařenky Kalikové 50 l guláše. Prodávala se porce za 40,- Kč. Dále se prodávaly klobásy porce za 20,- Kč. Dále bylo v prodeji víno, kořalka, káva a ostatní nealko. Káva se prodávala za 10,- Kč, víno za 80,- Kč litr.

            Do tomboly přispěli účastníci celkem 240 výhrami. První výhru – Jízdní kolo věnoval do tomboly p. Pchálek. Losy se prodávaly za 5 Kč/ks

 

            Ples zahájila Kotalová Jana, která přivítala přítomné a seznámila je s nabídkou pohoštění a poděkovala účastníkům za donesené výhry do tomboly.

            V 16 hodin bylo předvedeno předtančení tentokrát v rytmu „Country“. Předtančení vytvořila a nacvičila Mgr. Dana Kaliková. Kroje připravila Vlasta Zemková. ženám sukně a živůtky, muži měli kovbojské klobouky, džiny a kostkované košile. Předtančení provedli: Matýsek Josef, Václavík František, Dohnal Jan, Liška Zdeněk, Pavelek Jar. a Káňa Václav. Dana Kaliková, Antonie Matýsková, Krista Čechová, Zemková Vlasta, Káňová Julie, Matýsková Ludmila, Vaclavíková Jindra, Žáčková Marie Lišková Božena, Kotalová Jana a Kejdová Marie. Předtančení bylo odměněno bouřlivým potleskem přítomných.

Video https://www.youtube.com/watch?v=CzqEKCYJhUU

V 18.30 předvedly důchodkyně taneční vystoupení na skladbu „Holky z naší školky

I toto taneční vystoupení vymyslela a nacvičila Kaliková Dana. Kroje ušila Zemková Vlasta.

I toto vystoupení bylo odměněno bouřlivým potleskem přítomných.

Video z generální zkoušky https://www.youtube.com/watch?v=p9p1weg5Ihw

            V 19 hodin bylo provedeno vylosování tomboly Losování i letos bylo dobře zorganizováno a mělo rychlý a hladký průběh.

            Závěrem lze konstatovat, že na plese byla výborná nálada, ke které jistě i značnou měrou přispěla dobrá hudba. Myslím, že přítomní důchodci strávili krásné odpoledne, večer i noc, neboť oficiální ukončení bylo po půlnoci a jak jsem zjistil někteří účastníci končili až ráno.

            Díky dobré přípravě a organizaci a hlavně díky obětavé práci našich důchodkyň se letošní ples opět po všech stránkách vydařil.

 

Zapsal Ing. František Salibor.

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Ples_duchodcu_2006