Ples 2018

20- tý  ples důchodců v Hlavnici dne 26.1.2018

Přivítání Jana Kotalová:

            Přátelé milí, dobří známí, vítám vás tady mezi námi.

            Dnes totiž velký, slavný večer máme, dvacátý ples právě otvíráme.

            Za léta, která se tady scházíme, občas se s někým taky loučíme,

            však věřte mi moji milí, můžem si říci, že s námi žili.

            Jako vždy pro vás občerstvení máme, pivečko, půlečku si každý dáme,

            losy si jistě kdekdo koupí a kdo ne, tak stopro prohloupí.

            K jídlu je guláš, řízek taky, jednohubek, těch je mraky,

            koláče voní v naší hale, klobásky v bufetu se hřejí stále.

            Alko i nealko je připraveno, káva, i čaje je navařeno,

            proto dnes ples je, jak se patří, my pařit budem za dva za tři.

            Ukončím nyní veršem povídání a spustím normálně:

Dámy, páni!

            Dovolte mi, abych připomenula při této slavnostní příležitosti ty, kteří zde pro nás během uplynulých let tančili svá vystoupení, ale již z jakýchkoliv důvodů už netančí.

Stále jsou ještě mezi námi, ale nevystupují:

Marie Zítková, Anežka Schwanová, František Salibor, Vlasta Zemková, Hanka Rozmanitová, Jindřiška Václavíková, František Václavík, Olina Hadašová, Milan Matýsek, Antonie Matýsková, Jan Dohnal, Marie Žáčková, Petr Ondráček, Josef Jaroň, Julie Káňová, Anna Lišková, Dáša Dobrušová, Josef Zítko, Miroslav Kotala, Jan Černý, Edita Černá, Jan Dzimbaník , Marie Dzimbaníková

Už nejsou mezi námi:

Kristýna Čechová, Zdeněk Liška, Božena Lišková, Pavel Dobruš, Ervín Zemek a Josef Matýsek

V letošním roce v naší taneční skupině „ Čupr holky a kluci“ tančí 10 párů. Velké poděkování patří naší předsedkyni klubu důchodců paní Vlastě Zemkové, která je po celá léta stále aktivní a naše taneční vystoupení je právě proto tak působivé, že vždy máme nádherné kostýmy, které paní Vlasta navrhuje a šije.

Druhá dušička, která se o kvalitu tanečních vystoupení stará, vymýšlí choreografii a trpí naše, kolikrát neodůvodněné rušení její vize / za sebe, ale i ostatní se kajícně omlouvám/ je Mgr. Dana Kaliková.

V 16.00 hodin nastoupila taneční skupina „ Čupr holky a kluci“ s country tancem, kterému jsme dali název „Máme radost ze života“. Na sále tanečním krokem vtančilo 10 párů v oblečení ušitém Vlastou a ihned rozzářilo všechny přítomné. 

NAHRÁVKA youtu.be/WMJUWSoC4qo

Druhé vystoupení bylo v 18.00 hodin a patřilo našim 9-ti mužům, kteří nepřekonatelným způsobem zatančili kabaretní vystoupení nazvané „ Ženy v pokušení“.    

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Ples_duchodcu_27.1.2018

Posledním vystoupením a zároveň milým překvapením byly dvě děvčata z místního kroužku břišních tanců „ „Šeherezády“ s tancem „ Motýlí křídla“, který nacvičila Radka Matýsková. Před ztichlým a užaslým sálem se rozsvítila křídla bílá a pak barevná v nádherném pohybu. Děkujeme za krásný zážitek!

Děkujeme všem, kteří nejen přispěli do tomboly, ale všem hostům, všem, kteří se podíleli na tomto krásném plese za jejich účast, nasazení a ochotu se podílet na úspěchu.