Ples 2015

 

17. důchodcovský ples konaný dne 30. ledna 2015

 

Již z čísla 17 je vidět, že náš ples má opravdu tradici. Od 13 hodiny se scházejí pořadatelé plesu a chystají se na nával hostů, který začíná kolem 14 hodiny. U vchodu do haly KD stojí Jan Rychta s Hedvikou Kavanovou a vítají hosty chlebem, solí a malou vodečkou. Kousek od nich Petr Hendrych a Pavel Macák čepují pivo, vedle vchodu do sálu Marcela Hendrychová, Nikola Hendrychová, Eva Steinerová a Jiřka Macáková nabízejí víno a jiné nápoje. V bufetu Monika Králová, Zdeňka Ochranová a Naděžda Matějková vaří kávu, prodávají zákusky, chlebíčky, jednohubky, řízky a guláš. V šatně obsluhují Jan Kavan ml., Marie Kořínková ml. a koláče prodávají Hela Pelikánová a Marie Kořínková st..

Ve velké zasedačce mají naše Čupr holky a kluci připravené kostýmy na vystoupení. Úderem 15 hodiny zahajuje ples Jana Kotalová – vítá hosty, seznamuje je s programem, a co si mohou koupit. Pak již má slovo hudba Gong z Hradce nad Moravicí.

První vystoupení Čupr holek a kluku po 16. hodině je v duchu lidovém, nazvaném „Na lidovú notu“. Paní Vlasta Zemková opět našila děvčatům krásné halenky – růžové s kostičkami a květinkami. Nádhernou choreografii tance vymyslela a nacvičila s 12 páry Mgr. Dana Kaliková.

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Ples_duchodcu_30.1.2015

Hurá! Na ples stihl dorazit režisér Jan Mudra a tím také ve svém dokumentu o Hlavnici může zvěčnit i naše vystoupení.

Druhé vystoupení vyráželo hostům dech. Na sál vstoupil vrchní komoří v podání Jana Kavana st., který zahájil zvučným- POVSTAŇTE – ples na královském zámku. Na hudbu „ Tři oříšky pro popelku“ přichází královský pár – Stanislav a Jiřina Rychtovi. 

 Za nimi přichází princ Jasan Milan Matýsek a jeho družina (Josef Střílka a Miroslav Vybíral). Pak již jsou ohlašování hosté plesu – Pán a paní z Hertic (Jaroslav a Dana Pavelkovi), pán a paní z Dobrušky (Pavel a Dáša Dobrušovi), pán a paní ze Skalky(Josef Tesař a Draha Jaroňová), pán a paní ze Sovince (Jan Dohnal a Květa Rychtová), pán a paní z Ondráčkova (Jan a Jana Ondráčkovi) pán a paní z Heřmanovic (Vlasta Zemková a Anička Lišková), paní s dcerou Dorou z Větrného mlýna (Jana Kotalová a Hanka Rozmanitová) Liběna a Drobněna z Hlavnických hvozdů (Lída Matýsková a Dana Kaiková).

Ples je jako z pohádky „O Popelce“Droběna přebere Doře prince, Popelka Antonie Matýsková  prince oslní a ztratí střevíček. Kamarádi s princem hledají dívku, která ztratila střevíček, Popelka odhalí tvář a tančí s princem svůj zamilovaný tanec. Ples na královském dvoře je u konce. Všichni aktéři jsou oceněni silným potleskem všech hostů v sále.

 

Sláva vrcholí! Pod podium zve Jana Kotalová – stále oblečena jako paní z Větrného mlýna se svou dcerkou Dorou alias Hankou Rozmanitovou - paní Vastu Zemkovou a Danu Kalikovou, kde jim předávají ocenění:

Paní Vlasta dostala titul: SUPER HORKÁ JEHLA

Mgr. Dana Kaliková: HVĚZDNÁ CHOREOGRAFKA

Ples pokračuje dále volnou zábavou, losováním tomboly, družnou zábavou. Po půlnoci odcházejí poslední hosté.

V sobotu v 9 hodin se scházejí pořadatelé k úklidu sálu. 17. ples  roku 2015 skončil.