Březen

Klub důchodců – 15. Březen 2013

 Mezinárodní den žen připadající na 8. Března je mezinárodně uznávaný den stanovený OSN k výročí stávky newyorských švadlen v r. 1908. Poprvé byl slaven 28. Února 1909. Až na první mezinárodní ženské konferenci Druhé internacionály v Kodani v srpnu 1910, prosadila německá socialistka Clara Zetkinová pořádání mezinárodního svátku žen na 8. Březen.

            I v našem klubu MDŽ oslavujeme, i když se nám nepodaří jej slavil v přesném termínu, protože prostě není volný sál v kulturním domě, nebo zrovna část našich členů tanečního souboru „Čupr holky a kluci“ vystupuje ve vedlejší vesnici.  Proto v letošním roce jsme se sešli až 15. Března. Oslava byla opět velmi pěkná. V našem pěkně upraveném sále nás obsluhovali naši muži a roznášeli občerstvení/ po prvním pokusu iniciativu převzaly ženy/. Ke zpěvu a poslechu nám vyhrávala cimbálovka. Zpestření odpoledne připravilo 8 mužů, kteří vystoupili s vlastní skladbou – plavecký výcvik, jako vzpomínka na naši společnou dovolenou na Slovensku. Chlapi v tříčtvrtečních kalhotách, obnaženi do půl pasu a se síťkou doplněnou vlasy na hlavách za doprovodu houslí a cimbálu předvedli své vystoupení. To víte, jak my se řehtaly snad nemusím ani popisovat. Pak se přidali ještě účastníci dovolené ke společnému zpěvu – častuška na prožité dny v hotelu Julianin dvůr.

            Nakonec všechny ženy byly našimi mužskými protějšky obdarovány dárečkem – 250g kávy Jakobs. Již asi pátým rokem jsou na tento březnový klub zváni ti, kteří nám pomáhali organizovat, obsluhovat a plně se podílet na průběhu našeho důchodcovského plesu.

Svátek žen se nám opět vydařil.