Květen - červen 2017

Oslavy v obci:

Naši důchodci nikdy nechybí na oslavách osvobození obce – dne 5. května prošel průvod obcí.

Dne 17. května

 zástupci za náš klub na pozvání MuDr. Hrabánka – ředitele Holosu, navštívili centrum HOLOS ve Vlaštovičkách na vernisáž výstavy obrazů

Dne 24. května

v zámeckém parku jsme měli smažení vajec. Zúčastnilo se nás 45 a usmažili jsme 186 vajíček. O oheň a míchání se starali chlapi – Pavelek J., Střílka J., Tesař J. a Živný K.. Vejce chystaly M. Střílková, M. Žáčková,  D. Pavelková, A. Lišková a L. Kallusová. Bylo nám moc dobře.

Zájezd Rymice

Dne 1.června

jsme v počtu 35 lidí jeli na zájezd do obce Rymice a Pravčice. V Rymicích jsme si prohlédli skanzen domků starých přes 250 let, starou tvrz a najedli jsme se v restauraci Bistro. Pokračovali jsme do Pravčic, kde je nádherné soukromé muzeum zemědělských strojů. Nakoupili si vynikající povidla a po 16-té hodině jeli domů. Zájezd se po všech stránkách vydařil.

Den dětí v Hlavnici

Dne 8. června

Na dětský den pořádaný kulturním výborem připravili důchodci stánek s prodejem koláčů a zákusků.  Při příchodů dětí do zámeckého parku jim zástupci klubu- Vlasta Zemková a Anka Lišková předávali sladkosti.

Svatojánská noc

Dne 23. června

Proběhla v zámeckém parku již tradiční oslava svatojánské noci. Naše důchodkyně – Marie Žáčková, Vlasta Zemková, Lidka Kallusová, Anna Lišková se podílely na hodnocení závinů, které připravily nejen ženy, ale i dívky k ochutnání. Z důchodkyň napekla záviny – Vlasta Zemková – umístila se na 2. místě,  Jana Kotalová – 4. místo, Marie Žáčková obsadila 6. místo a

Marie Kořínková  7. místo. Jana Ondráčková se svou snachou připravily stánek s vynikajícími langoši.  Akci řídila Jana Kotalová.