Červenec - srpen 2017

Guláš - fest

Dne 5. července

V zámeckém parku opět zval k posezení naše občany „Guláš fest“. Za naše důchodce hlavím kuchařem byl Mirek Vybíral a pomáhali – Jarek pavelek, Dana Pavelková, Vlasta Zenková, Máňa Žáčková a Rita Štecová. Uvařili nejen hovězí guláš, ale i segedínský. Oba byly výborné.

Výlet do Tylova

Dne 9. srpna

Se domluvilo osm našich důchodců a vyjeli dvěma auty na celodenní výlet. Cíl cesty  Tylov – ryby. První zastávka byla na Hartě, pak Roudno a oběd v Tylově. Odpolední posezení u kávy se zmrzlinovým pohárem bylo v Moravském Kočově. Závěr jako vždy v naší zahradní restauraci v zámeckém parku.

Na střelnici

Dne 16. srpna

Se 35 našich důchodců sešlo na střelnici hlavnických myslivců ve Velké. Posezení zajistil jejich předseda Luboš Kořistka. Zastříleli jsme si z malorážky na terče, Luboš Kořistka se opět o nás staral, prostě stálo to za to.

Opečené cigáro připravili manželé Pavelkovi, pití nalíval Josef Střílka a kávu vařila Rita Štecová. Jako vždy pro ty důchodce, kteří by na střelnici nedošli, se našli převozci auty.

Posezení u kávy

Veterán relly

Dne 19. srpna

Našich  7 zástupců  vítalo u hasičské zbrojnice na jednom stanovišti „Veterán relly“ cca 130 historických aut a motorek. Jak? Prostě chlebem a solí a štamprličkou minerálky.

Ukončení prázdnin

Dne 26. srpna

26. srpna odpoledne opět zazněl v zámeckém parku smích, hudba a spokojené chrupkání různého občerstvení.

Již podruhé na popud Miroslava Vybírala se sešla parta nadšenců a připravila krásné zábavné odpoledne nazvané „Ukončená prázdnin“. Mirek Vybíral získal nejen zástupce důchodců, ale i mladou a střední generaci. Počasí přálo, sluníčko svítilo po celé odpoledne. Po skončení různých soutěží, vytočení cen z kola štěstí se začalo pomalu stmívat.  Celou akci  ukončilo promítání  filmu pro děti. Velké poděkování patří nejen Mirkovi, ale všem kteří se na akci podíleli.

Z řad důchodců: Vlasta Zemková, Anna Lišková, Jana Kotalová, Marie Žáčková, Ludmila Kallusová, Marie Střílková, Jaromír Pavelek, Dana Pavelková, Rita Stecová,  Stáňa Rychta, Jan Dohnal, Karel Živný,  Jiří Pecháček a Milena Hamerská.

Pro děti byly připraveny soutěže: střelba ze vzduchovky na terč, střelba z luku na terč, míčové hry – hody na cíl apod., slalom na malých motorkách, prolézání tunelem, hry zručnosti na dece, prostrkávání míčku slonovi, stříkání ze džberovky na cíl a jízda na koni

K občerstvení přítomných byla připravena velmi pěkná nabídka – palačinky, banán s čokoládou a šlehačkou, smažené hranolky, placičky, grilované makrely

Kolo štěstí bylo pro děti i dospělé.