Březen - duben 2017

Hasičský ples v Hlavnici

11.3. 2017
 
 
 

Klub důchodců s oslavou MDŽ 

Dne 17. března byl klub zaměřen na MDŽ a poděkování všem nečlenům klubu, kteří se již mnoho let aktivně podílejí na velmi dobrém průběhu našeho plesu.

Vzdělávací programy v knihovně

V rámci vzdělávacích programů knihovny máme v naší obci i nádherná videa, fotografie a vyprávění studia PTÁKOVEC – ing. Jiří Pecháček a ing. Milena Hamerská. Jednou měsíčně oba připravují pro zájemce svá vyprávění doplněná filmovou dokumentací o volně žijících zvířatech . 18. ledna jsme se seznámili s tetřevem hlušcem, 15. února nás účastníky zaujal povídáním a videem o slonu indickém – jeho vystavení v opavském slezském muzeu. 15. března byla pro zájemce připravena beseda s videofilmem na téma „ Za medvědy na Oravu“.

Průběžně se schází celkem 14 – 20 zájemců.

Naposled v jarním období připravilo studio Ptákovec pro zájemce dne 19. dubna od 16,30 hod. v knihovně – VIC video s vyprávěním na téma „ Svišti v Tatrách“. 

Zájezd:

Dne 1. dubna

jsme pořádali první zájezd pro důchodce a i jiné zájemce byl do muzea Hlučínska na expozici o všem, co lidé nosili a nosí na hlavě. Pak jsme pokračovali do Kravař ve Slezsku na oběd a výstavu nazvanou „VELIKONOCE  NA  ZÁMKU“.

Škoda, že se nenaplnil autobus, ale musíme konstatovat, že se zájezd vydařil.