Leden - únor 2014

Naše vystoupení v roce 2014 jsme zahájili v sobotu 18. ledna na obecním bále v Hlavnici. Zatančili jsme valčík "Na krásném modrém Dunaji". 
 
7. února jsme vystupovali na plese klubu důchodců. Zahájení plesu jsme nazvali "Diblíci ve žlutém" a druhé vystoupení "Večerníček - Z pohádky do pohádky"

Na 7. únor připravila Mgr. Dana kaliková s paní Vlastou Zemkovou pro 16. ples důchodců  se svými svěřenci opravdu nádherná vystoupení. První vystoupení „Čupr holek a kluků“ nazvala Mgr. Dana Kaliková přiléhavě „ Diblíci ve žlutém“ - 12 páru předvádí na operetní melodie J. Strause nádherné kreace.  Druhé vystoupení  je vždy zaměřeno zábavně a letos se opravdu povedlo. Za zvuku znělky večerníčku přijíždí Lidka Matýsková a zahajuje taneční vstup nazvaný „ Pojďte s námi za pohádkou“. Přichází Arabela s Petrem, Perníková chaloupka, Rumburak- ten postupně zakleje všechny pohádkové postavy. Dále vtančí Karkulka, za ní vlk, pak  Ája a maxipes Fík, Sněhurka a dva trpaslíci, tři prasátka- do této podoby byli vtipně zakleti Rumburakem další trpaslíci. Hudba přivádí na sál Šmoulinku, do které se Rumburak zamiluje a dává jí své srdce. Probouzí se taťka Šmoula a provádí rozcvičení s dvěma šmouly, když tu přichází Gargamel se svým nerozlučným kocourem Azraelem. Gargamel s Rumburakem se přetahují o Šmoulinku, ale celý výstup přeruší čaroděj Vigo, který oživuje všechny zakleté postavy. Šmoulové drží Gargamela, Rumburak již nemá žádnou čarodějnou sílu a Večerníček program ukončí znělou „ Dobrou noc“.

Foto:hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Ples_duchodcu_2014

 
8. února jsme ve Stěbořicích na plese pěveckého sboru tančili "Babičko, nauč mě charleston".

Dne 8. února ve vedlejší obci Stěbořice proběhl ples pěveckého sboru, na který jsme byli pozvání s vystoupením „ Babičko, nauč mě charleston“. Že opravdu umíme rozvášnit účastníky plesu, nám potvrdili mladí lidé: „Ty vole, to bylo hustýýýý… to bysme nezvládli“. V úspěšném zakončení tance se podařilo roztančit většinu přítomných – prostě holky i kluci je vtáhli do děje. Dokonce při závěrečném reji tanečnic a vybraných tanečníků z řad hostů jednomu muži při děkovné úkloně paní Vlastě Zemkové se rozpáraly přes celý zadek kalhoty. 

 
14. února Litultovice

Starosta městyse Litultovice nás pozval na jejich obecní bál, který se konal 14. února. Vystoupili jsme opět s úspěšným tancem „ Babičko, nauč mě charleston“ a opět tradičně roztančili sál.

 
15. února jsme na plese včelařů zopakovali obě vystoupení z plesu důchodců.
 

Dne 15. února proběhl  Včelařský ples, na kterém již několik let naše vystoupení nesmí chybět. Naplněný sál pozorně sledoval tanec „Diblíci ve žlutém“ a všech 12 párů bylo oceněno opravdu mohutným potleskem. Druhé vystoupení pohádkových postav již bylo přijato s takovým aplausem a poděkováním hostů za krásný program, že každá tanečnice či tanečník, se bude těšit na další rok. Obě vystoupení byla oceněna za taneční schopnosti, ale hlavně za krásné kostýmy, které ušila paní Vlasta Zemková.

 
22. února jsme přispěli k dobré náladě na plese dobrovolných hasičů Hlavnice tancem "Co jste hasiči".

Dne 22. února na hasičském bále se sešli v našem sále příznivci Sboru dobrovolných hasičů.  Deset čupr holek a 2 čupr kluci vystoupili se zábavným programem „ Co jste hasiči“. Nápady paní Vlasty na kostýmy asi nikde nekončí.  Parádním krokem přichází na sál Pepa Střílka ve stejnokroji a předvádí fanfáru na trubku. Za zvuku hudby „ Co jste hasiči, co jste dělali…“ přivádí na sál Jarda Pavelek / opět ve stejnokroji / děvčata v modrých helmách / z umělohmotných misek/ a tričkách - obé označeno znakem SDH Hlavnice - a  černých kalhotách přepásaných hnědým pásem ve dvou vyrovnaných řadách. Dana dokázala velmi kreativně hudbu písně znázornit pohybem všech účinkujících  a v závěru písně děvčata vytahují za opaskem zastrčené svítící tyče / dojem je velmi působivý/ a utíkají před oběma hasiči, kteří na ně chrlí barevný ohňostroj z papírků-  jako vodu.  Účastníci plesu jsou u vytržení a aplaudují našim seniorům.