červenec srpen 2014

 

GULAŠFEST

Náš klub důchodců se letos 6.7. v ušitých zástěrách a vázankách dostavil na Guláš festival, který pořádá obec Hlavnice. 

 

Na Ptákovci

1. srpna několik důchoců navštívilo Pecháčky na Ptákovci, kde si prohlédli opravené stavení a vyslechli celou historii. 
 

Stěbořice 2.8.2014 - 

 

Ve Stěbořicích jsou Zámecké slavnosti dne 2. srpna. Starosta obce požádal o alespoň jedno vystoupení. Rádi jsme do Stěbořic jeli s naším krásným retro-spartakiádním vystoupením „ Poupata“. Že jsou děvčata opravdu dobrá, to stvrdil velký potlesk diváků. Tančily totiž bezchybně. Chvíli jsme čekali, že dostaneme alespoň kávu a řidiči aut něco na benzín – za vystoupení peníze nebereme – no nedočkali jsme se. Odjeli jsme domů a sedli si v naší zámecké hospodě/v parku/, kde jsme se dobře bavili. V pondělí stěbořický starosta přivezl paní Vlastě peníze za auta /předáno řidičům/  i občerstvení, které jsme si vybrali v naší hospodě. /Prostě tenkrát nestíhal/.

 

Neplachovice 16.8.2014

Každoročně projíždí naší obci závod „ Veterán relly“. Tento letos připadl na den 16. srpna a slavnostní ukončení s předáním cen se uskutečnilo v areálu zámku  v Neplachovicích. Protože v širokém okolí již znají, že opravdu umíme, tak náms pořadatelé pozvali, ať také předvedeme nějaké tance. Připravili jsme si „ Country tanec “ a „ Babičko, nauč mě charleston“. Jako vždy – potlesk nebral konce, všichni byli velmi spokojeni a my také. 

video 
 
 

Litultovice 24.8.

Srpen ještě nekončí a my se chystáme na karmaš do Litultovic. Odpoledne dne 24.srpna jsme připraveni předvést místním návštěvníkům pohybové vyjádření písně F.R.Čecha „Perníková chaloupka“. Naše spokojenost byla nejdříve na bodu mrazu. Měli jsme vystupovat v 17.00 hodin, ale protože nešlo ozvučení, musela Dana přinést z auta naše malé reprobedny, což chvilku trvalo a my tančili až v 17.30 h. Toto se projevilo i na počtu diváků- část odešla na kolotoče, část se šla občerstvit a ti co zůstali – věříme – že se i pobavili. Dostali jsme od starosty dobré občerstvení – koláče, kávu, topinku s játrou a chlapi pivo, takže i naše nálada stoupla na normální teplotu.