Květen červen 2014

 

 

Smažení vajec 17.5.

se stává tradiční akcí důchodců v měsíci květnu.  Již několik let vajíčka smažíme v zámeckém parku. Základní železné kolo, na kterém se dělá oheň, připravuje obecní pracovník Karel Živný, podkladový stojan pro velký 20-ti litrový kastrol si půjčujeme od paní Hany Lukášové. Kastrol letos zajistila Anka Lišková, která se společně s Pepou Střílkou a Pepou Tesařem starala o vznik vaječiny. Vajíčka jsme přinesli všichni – bylo jich cca 164. Dost žen se staralo o rozbíjení vajíček a jejich rozmíchání, přípravě špeku, pažitky apod., také nesměla chybět káva. Hospodu otevřel náš oblíbený hospodský Martin včas, takže jsme si mohli objednat vše, co teče – podle chuti a solventnosti svých peněženek. 

 

Dětský den

dne 8. června v zámeckém parku byl v orientálním duchu. Naše důchodkyně – Vlasta Zemková a Anka Lišková u příchodu do parku předávaly dětem sladkosti zakoupené z našich peněz klubu a placky s nápisem „Dětský den“, které zajistil obecní úřad. 

Setkání bývalých členů ZD Horní Loděnice a Hlavnice

 

Odpolední setkání členů ZD a bývalých zaměstnanců družstva Hraničář Loděnice proběhlo ve čtvrtek 12.6. v našem kulturním domě. Taneční vystoupení zajistila naše parta „ Čupr holky a kluci“. Osm párů zatančilo „Country tanec“,  8 chlapů tanec „ Trnky brnky „ a pak jsme v počtu 21 kluků a holek předvedli  „Večerníček – Z pohádky do pohádky“. Vystoupení se velmi líbilo.

Zájezd do hornického muzea Landek

 

Dne 18. června jsme vyrazili v počtu 37 na zájezd do hornického muzea Landek. Již jednou jsme tam byli, ale vůbec neškodilo se zajet podívat znovu. Prohlídli jsme si muzeum hornických záchranářů, fárali cca 5m pod zem na prohlídku šachty. Pak jsme v místní restauraci poobědvali a vyrazili do ZOO v Ostravě. Část si prohlížela zvířata pěší procházkou, část se svezla po ZOO vláčkem a část navštěvovala stánky s občerstvením. Všichni jsme si přišli na své. Ráno jsme vyjeli v 9.30 hod., a dorazili zpět asi v půl šesté. Bylo nám fajn a těšíme se na další zájezd.

 

Svatojánská noc dne 20.6. 

Již potřetí mohli naši občané přinášet bábovky k ochutnávce i ocenění té nejlepší. Členky klubu důchodců se staraly o označení bábovek, rozkrájení, vydávání k ochutnávce a nakonec i k vyhodnocení. Hodnotil se vzhled a chuť.

Vyhodnocení bábovek:  první tři místa obsadily naše důchodkyně:

1.místo:     Marie Kořínková    26 bodů + 3 body za vzhled                          

2.místo      Jana Kotalová         19 bodů

3.místo      Marie  Žáčková      14 bodů + 3 body za vzhled