Listopad prosinec 2014

 

40. let kulturního domu

I pro naše Čupr holky a kluky byl rok 2014 důležitý!

Náš kulturní dům byl otevřen 29. 12. 1974 a od té doby uplynulo 40 let. Hlavní oslava tohoto výročí proběhla 22. 11.  2014 a na zábavném programu se podílelo 107 účinkujících. Samozřejmě, že mezi nimi nemohl chybět ani náš taneční soubor „ Čupr holky a kluci „. Reprezentovali jsme se vystoupením Večerníčku „ Z pohádky do pohádky“.  Večerníček – Lidka Matýsková otevřela pohádky: Na sál vstoupila Arabela a Petr, prstenem vyčarovali první pohádku – Perníkovou chaloupku, do pohádky vnikl Rumburak, nakráčela Karkulka, kterou honil vlk, vtančila Sněhurka a 2 trpaslíci za nimi 3 prasátka, maxipes Fík a Ája, krásná Šmoulinka okouzlila Rumburaka, který jí dal své srdce, taťka Šmoula a 2 šmoulové, zlostného Gargamela, který honil svého kocoura Azraela a také se točil kolem Šmoulinkyx – o tu se přetahoval s Rumburakem… tot vše ukončil dobrý čaroděj Vigo a večerníček mohl říci své „ Dobrou noc“.

Kulturní dům nám slouží k pravidelným setkáním na klubu důchodců, k nácvikům tanců a proto jsme se s takovou chutí podíleli i na jeho oslavě.

Zájezd důchodců dne 17. 12. 2014  na výstavu betlému do Velkých Hoštic

 

Prosinec je pro nás významný nejen vánočním klubem, ale také zájezdy na různé vánoční výstavy. Letos jsme se rozhodli navštívit zámek ve Velkých Hošticích, kde byla instalována výstava betlémů. Jana Kotalová domluvila s členkami klubu seniorů ve Velkých Hošticích – jmenovitě předsedkyní Kristinou Nestrojovou a Helenou Novákovou prohlídku hřebčína, pak prohlídku výstavy betlémů, oběd v zámecké vinárně, prohlídku Domu s pečovatelskou službou a prohlídku kostela. Seniorky připravily občerstvení – kávu a cukroví, oběd uvařil majitel vinárny pan Poštulka – domácí nudlová polévka s játrovými knedlíčky a knedlo-vepřo zelo v lidové ceně 80,- Kč. Zájezd jsme ukončili nákupen v nákupním centru v Kateřinkách. Všem se moc líbilo.