Říjen, listopad, prosinec 2018

 

Dne 2/10 – Den seniorů

pořádala krajská rada seniorů moravskoslezského kraje v kulturním domě v Ostravě DEN SENIORŮ. Do programu se zapojily Krákorky z Vrchů, folklórní soubor ŠARIŠ z Prešova a náš taneční soubor ČUPR HOLKY A KLUCI. Připravili jsme si 2 taneční vstupy: (7 párů) Tanec – NA LIDOVÚ NOTU -  Dana Kaliková/ zastoupila nemocného Mirka Vybírala/ -Lidka Matýsková,  Stáňa Rychta – Jiřka Rychtová, Josef Tesař – Draha Jaroňová, Jan Kavan – Jana Kotalová,  Jan Ondráček – Jana Ondráčková, Josef Střílka – Marie Střílková, Jarek Pavelek – Dana Pavelková.  Druhý vstup provedli jen muži s Danou Kalikovou – MAŽORETKY. Obě vystoupení měla velký úspěch. Ještě v Ostravě s tanečníky byla Vlasta Zemková, Marie Žáčková a Anna Lišková. Pořad moderoval Vladimír HRON.

Předseda KRS pan Pavel Gluc zaslal emailové poděkování:

Ze všech stran se ozývá kladná odezva na celý náš program a jeho pevným bodem bylo i vystoupení Vašich seniorů. Přeji všem do dalšího období pevné zdraví, hodně štěstí a pohody, ať se vám daří realizovat jen pěkné akce pro seniory! Mějte se krásně!

 

Dne 7/11 – vystoupení v Domově sociálních služeb Dolní Životice

Přijeli jsme zde dvěma auty – Jarek a Dana Pavelkovi, Jana Ondráčková, Jan Kavan, Jana Kotalová, Vlasta Zemková, Lidka Matýsková. Prvním vstupem byla „ Babičko, nauč mě charleston“ a druhým vstupem „ Tři čuníci“. Dostali jsme kafe a chlebíček.

 

Dne 13/11 – Domov seniorů SLUNEČNICE Ostrava

Ve velkém sále KPS Slunečnice  Ostrava-Poruba proběhlo v odpoledních hodinách inspirativní setkání ostravských seniorských klubů s programem, volnou zábavou a malým pohoštěním. Na toto setkání paní A. Pinderová pozvala i naše Čupr holky a kluky. Protože to byl všední den, období chřipek a každý má něco v plánu, vyjelo nás 5 žen: Vlasta Zemková, Jana Kotalová, Jana Ondráčková, Marie Střílková a řidička auta Marie Kořínková s tímto programem na vystoupení: Trnky brnky, Tři čuníci, Nečekaná návštěva a Dvě roby na vsi. Naše vystoupení pořadatelé zařadili do druhé poloviny programu a udělali dobře. Byly jsme zábavné, vtipné, aplaus úžasný a publikum děkovalo za nádherné pobavení a předvedení toho, jak se mohou seniorky bavit. Jako jediné vystupující skupině nám bylo nabídnuto občerstvení – káva, minerálky, koláče a chlebíčky. Také jsme dostaly diety ve výši 150,- Kč na osobu a řidička částku 250,- Kč na benzín. V Opavě v hostinci „ U Hořínků“ jsme se šly najíst. Jana K. si dala 1 kg smažených křidélek – většinu si nesla v krabičce domů, Vlasta a Jana O. si daly 0,5 kg smažených kuřecích nudliček + hranolky / taky toho nesly dosti domů / a obě Marušky si daly kuřecí nudličky v sýrové omáčce + hranolky. Cena za jídlo byla v průměru 160,-Kč. Bylo to vynikající.

 

Pátek 17/12 - Velké Heraltice

Ve Velkých Heralticích na jejich vánočním setkání jsme předvedli tance "Ženy v pokušení" a "Trnky Brnky" Nakonec jsme zinsenovali Pohádka o pyšné princezně.

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Cupr_kluci_a_holky_V.Heraltice_7.12.18

15/12 Standa Rychta slaví narozeniny

Pro Standu k jeho krásnému výročí jsme si připravili vystoupení břišních tanečnic.