Červenec, srpen, září 2018

 

Dne 18/8 – vystoupení v Nových Lublicích

Na Den obce v N.Lublicích jsme začali nacvičovat vždy v pondělky od 6/8. Oprášili jsme tanec „ Na lidovú notu“ v počtu 7-mi dvojic. Tančili: Mirek Vybíral, Jan Ondráček, Stáňa Rychta, Jan Kavan, Jarek Pavelek, Josef tesař a Josef Střílka. Z žen – Jiřina Rychtová, Lidka Matýsková, Draha Jaroňová, Dana Pavelková, Jana Kotalová, Jana Ondráčková a Marie Střílková. Druhým tancem byli mužští mažoreti.

Do N.Lublic jsme přijeli čtyřmi auty už v 15,40 abychom byli včas připraveni na vystoupení. Mirek se obrátil na hudbu – která si tam chystala hraní od 18,00 hodin o ozvučení. Vznikl problém. My jsme měli tančit v 16,30, ale zvukař ozvučení nebyl schopen připravit, takže jsme tančili až v 17,30. Starostovi obce to nevadilo, lidé se bavili a my také. Dostali jsme lístky na občerstvení – nápoj a jídlo podle výběru. Věříme, že se nám vystoupení podařilo, ještě jsme poseděli a jeli domů.

Oslava narozenin Mařenky Kalikové

Dne 22. Září

Připravila rodina paní Marie Kalikové oslavu jejích 80-ti let v sále kulturního domu. Členky Čupr holek ve složení: Vlasta Zemková, Jana Kotalová, Jana Ondráčková, Marie Střílková, Draha Jaroňová a Marie Kořínková  nacvičily a předvedly taneční vystoupení na motivy „Trnky-brnky“ tanec dojiček. Vtipně ho uvedla Jana K. a vystoupení se všem líbilo. Samozřejmě jsme pak Mařence zazpívaly přání složené Janou K.

22. září přišlo 6 údernic zatancovat na oslavu 80. narozenin Marie Kalikové.