Leden - únor - březen 2017

Leden - únor - březen 2017

Štáblovice

Dne 7. ledna

skupina členů „Čupr holek a kluků“ vystoupila ve Štáblovicích na oslavách 80-tých narozenin s tancem „ Babičko, nauč mě charleston“ – jako vždy s velkým úspěchem.

Obecní bál

Dne 14. ledna

pořádal kulturní výbor obce ve spolupráci se všemi zastupiteli již 26. Obecní bál. V programu vystoupil náš taneční soubor „ Čupr holky a kluci“ s tanečním vystoupením „Čas je nám jen půjčený“. Všem přítomným se tanec líbil. Kdo někdy nacvičoval taneční vystoupení ví / právě uvedený tanec jsme tančili na našem plese v roce 2016/, že není nic jednoduchého být zase o rok starší, oprašovat své mozkové závity  např.Jjak jsme to tančili? Pamatuje si to někdo? Máme vůbec nahrávku? A většinou se pak divíme – vše k plné spokojenosti hostů zvládneme a máme úspěch. A to nám členům našeho tanečního souboru dělá dobře.

 

Ples klubu důchodců

Dne 27.ledna

Naše představa „Jak se žije v Mexiku“ ve složení : Dana Kaliková-Mirek Vybíral, Olina Hadašová-Milan Matýsek, Marie Žáčková-Jana Kotalová, Marie Střílková-Josef Střílka, Dana Pavelková-Jarek Pavelek, Marie kejdová-Jan kavan,

Marie Kořínková-Víťa Kořínek, Jiřina Rychtová-Stáňa Rychta, Anna Lišková-Vlasta Zemková, Draha Jaroňová-Josef Tesař, Dáša Dobrušová-Pavel Dobruš, Jana Ondráčková-Jan Ondráček  patřila k velmi zdařilým vystoupením. Nejdříve na sál nastoupili muži v nádherných červených saténových košilích s černou mašlí, černých  kalhotách a na hlavách se sombrérem. Teprve po jeich nástupu a dvouminutovém tanečním sólu nastoupila děvčata – barevné dlouhé sukně doplněné červenou halenkou a černou vestou, ve vlasech červený květ – to bylo něco. Sál bouřil a celé vystoupení se závěrečnou promenádou párů bylo oceněno potleskem.

Druhé vystoupení je vždy postaveno na humoru. Nyní to byla na píseň F.R.Čecha „Perníková chaloupka“ tanečně zábavná kreace.

Sál rozzářila pohádková víla Hana Rozmanitová  a už běžela pohádka: Jeníček- Milan Matýsek, Mařenka – Dana Kaliková, máma- Jana Ondráčková, táta – Jan Ondráček, stromy v lese – Jarek Pavelek, Josef Střílka, Josef Tesař, Marie Kořínková, Stáňa Rychta a Pavel Dobruš, hříbek – Draha Jaroňová, muchomůrka – Dana Pavelková, dědek- Mirek Vybíral, bába – Jana Kotalová,

vlk – Víťa Kořínek, zajíčci – Jiřina Rychtová, Dáša Dobrušová, liška- Marie Střílková  a perníková chaloupka Jan Kavan.

Obě taneční vystoupení by neměla takový úspěch, kdybychom neměli úžasné kostýmy šité Vlastou Zemkovou. Jí patří největší poděkování a Daně Kalikové zase za choreografii.

Ples včelařů

Dne 4. února

již tradičně pořádali svůj ples Včelaři. Je pro ně již neodmyslitelné, aby byl jejich ples bez našeho vystoupení. Bohužel, naše taneční řady postihla velká ztráta. Taneční pár – Dáša a Pavel Dobrušovi – s námi vystupují a jezdí na nácviky pěknou řádku let. Na našem plese oba bez problémů tančili, ale na zkoušku v úterý 31.1. se Pavel omluvil – měl teplotu. 

Náš Pavel

Ve středu 1.2. zemřel. Co se stalo? Proč? Vždyť měl teprve 66 let. Nebylo jednoduché tančit na včelařském plese nacvičenou sestavu „ Jak se žije v Mexiku“ bez nějakého párů. Chyběli nám a naše nálada na vystoupení také nebyla optimální. Všichni do jednoho jsme se rozhodli, že oba tance, které jsme předváděli na našem plese, budeme hostům na včelařském plese tančit tak, aby byl Pavel na nás hrdý. Myslíme si, že se nám to povedlo. Budeme na něj dlouho vzpomínat.

MDŽ

Dne 11. března

 vystoupilo 10 mužů našeho tanečního souboru „Čupr holky a kluci“  na plese SDH s taneční kreací „KANKÁN V KABARETU“.  S velkým úspěchem  okouzlili přítomné hosty svým elánem a humorem. Nádherné kostýmy zajistila a většinou ušila paní Vlasta Zemková, taneční vystoupení s nimi nacvičila Dana Kaliková. Za zesnulého Pavla Dobruše získal J. Pavelek svého švagra.

Kreaci tančilo 10 mužů. Na druhé foto s Vlastou Zemkovou a Danou Kalikovou

 MDŽ 

 Dne 17. března

. Program opět zajistili muži – jako MAXI TURBULENC předvedli veselé vystoupení. 

Zleva:Jan Ondráček, Vlasta Zemková, Mirek Vybíral, Milan Matýsek, Stáňa Rychta, Jarek Pavelek a Jan Dohnal