říjen listopad prosinec 2018

Dne 9/9

Výlet auty

V počtu 13-ti ve třech autech vyrazili nadšenci:

1 auto - Jarek a Dana Pavelkovi, Marie Žáčková a Anna Lišková

2 auto - Jana Kotalová, Vlasta Zemková, manželé Střílkovi

3 auto – manželé Jaroňovi, Zdeňka Kořistková, Marie Kejdová a Jan Dohnal

Trasa: směr Hněvošice pro Jana Dohnala , /který se přestěhoval k dceři/ pak pokračování do Bělé na pstruhy. Byly pečené na másle se solí a kmínem. Vynikající. Pokračovali jsme do Píště na zákusky a pak do Hlučína, kde jsme si v cukrárně dali zmrzlinové poháry. Výlet se vydařil.

Dne 12/10

5.  DŮCHODCOVSKÉ   KLÁNÍ    

Uplynul celý rok a naši důchodci se sešli na společném klání dne 12. října v 17.00 hodin v kulturním domě v Jezdkovicích. V loňském roce převzali roli pořadatelů, takže nesoutěží, ale o vše – občerstvení a soutěže se museli postarat. Pozvání přijali  kluby-  Litultovice, Dolní Životice, Hlavnice a Čtyřlístek Jakartovice. Z naší obce jsme jeli auty a bylo nás celkem 23. V soutěžním družstvu nás zastupovali: Vít Kořínek, Marie Kořínková, Svatava Matýsková a Eliška Kořistková. Vlasta Zemková zajistila žlutá trička, Dana Kaliková nakreslila nápis – Čupr holky a kluci, Jana Kotalová dostala tričko – Bez nás to nejde. Starostka Jezdkovic zahájila klání, seznámila s organizací a průběhem a předala slovo pořadatelkám. Soutěží bylo hodně: zatloukání hřebíků do pařezu – počítaly se tlouky, znalost 20-ti  slov na určité písmeno na čas, umění popisu určitého slova k uhodnutí, složení rozstříhané fotografie a podobně.  Všichni soutěžící dělali co mohli, aby vyhráli. Nebylo to jednoduché a výsledky byly velmi těsné. Na prvním místě se umístily Litultovice, druhé místo patřilo Jakartovicím, třetí jsme obsadili my a čtvrté D. Životice. Slovo v závěru si převzala Jana Kotalová, která zhodnotila všechna uplynulá klání a pozvala přítomné na další ročník do Hlavnice, kde vlastně dne 17. 10. 2014 všechno začalo.

 

Brigáda na hrabání listí dne 15/11  od 13.00 do 14.15 na hřbitově

 – Vlasta Zemková, Marie Žáčková, Marie a Josef Střílkovi, Jana a Jan Ondráčkovi, Jindřiška a František Václavíkovi, Jan Kavan, Jana Kotalová, Rita Stecová, Vlasta Kořínková. Z pracovníků obce celou akci zajišťoval starosta – odvoz listí na kompost, Petra Tietzová, Petr Hendrych a Romana Ondráčková. K občerstvení po brigádě bylo připraveno – pivo, rum, čaj, sušenky a koláče.