říjen listopad prosinec 2018

Dne 2/10 – Den seniorů

pořádala krajská rada seniorů moravskoslezského kraje v kulturním domě v Ostravě DEN SENIORŮ. Do programu se zapojily Krákorky z Vrchů, folklórní soubor ŠARIŠ z Prešova a náš taneční soubor ČUPR HOLKY A KLUCI. Připravili jsme si 2 taneční vstupy : 7 párů: Tanec – NA LIDOVÚ NOTU -  Dana Kaliková/ zastoupila nemocného Mirka Vybírala/ -Lidka Matýsková,  Stáňa Rychta – Jiřka Rychtová, Josef Tesař – Draha Jaroňová, Jan Kavan – Jana Kotalová,  Jan Ondráček – Jana Ondráčková, Josef Střílka – Marie Střílková, Jarek Paveůlek – Dana Pavelková.  Druhý vstup provedli jen muži s Danou Kalikovou – MAŽORETKY. Obě vystoupení měla velký úspěch. Ještě v Ostravě s tanečníky byla Vlasta Zemková, Marie Žáčková a Anna Lišková. Pořad moderoval Vladimír HRON.

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Den_senioru_Ostrava_2.10.2018

Dne 12/10

5.  DŮCHODCOVSKÉ   KLÁNÍ    

Uplynul celý rok a naši důchodci se sešli na společném klání dne 12. října v 17.00 hodin v kulturním domě v Jezdkovicích. V loňském roce převzali roli pořadatelů, takže nesoutěží, ale o vše – občerstvení a soutěže se museli postarat. Pozvání přijali  kluby-  Litultovice, Dolní Životice, Hlavnice a Čtyřlístek Jakartovice. Z naší obce jsme jeli auty a bylo nás celkem 23. V soutěžním družstvu nás zastupovali: Vít Kořínek, Marie Kořínková, Svatava Matýsková a Eliška Kořistková. Vlasta Zemková zajistila žlutá trička, Dana Kaliková nakreslila nápis – Čupr holky a kluci, Jana Kotalová dostala tričko – Bez nás to nejde. Starostka Jezdkovic zahájila klání, seznámila s organizací a průběhem a předala slovo pořadatelkám. Soutěží bylo hodně: zatloukání hřebíků do pařezu – počítaly se tlouky, znalost 20-ti  slov na určité písmeno na čas, umění popisu určitého slova k uhodnutí, složení rozstříhané fotografie a podobně.  Všichni soutěžící dělali co mohli, aby vyhráli. Nebylo to jednoduché a výsledky byly velmi těsné. Na prvním místě se umístily Litultovice, druhé místo patřilo Jakartovicím, třetí jsme obsadili my a čtvrté D. Životice. Slovo v závěru si převzala Jana Kotalová, která zhodnotila všechna uplynulá klání a pozvala přítomné na další ročník do Hlavnice, kde vlastně dne 17. 10. 2014 všechno začalo.

 

Brigáda na hrabání listí dne 15/11  od 13.00 do 14.15 na hřbitově

 – Vlasta Zemková, Marie Žáčková, Marie a Josef Střílkovi, Jana a Jan Ondráčkovi, Jindřiška a František Václavíkovi, Jan Kavan, Jana Kotalová, Rita Stecová, Vlasta Kořínková. Z pracovníků obce celou akci zajišťoval starosta – odvoz listí na kompost, Petra Tietzová, Petr Hendrych a Romana Ondráčková. K občerstvení po brigádě bylo připraveno – pivo, rum, čaj, sušenky a koláče.

Dne 13/11 – Domov seniorů SLUNEČNICE Ostrava

Ve velkém sále KPS Slunečnice  Ostrava-Poruba proběhlo v odpoledních hodinách inspirativní setkání ostravských seniorských klubů s programem, volnou zábavou a malým pohoštěním. Na toto setkání paní A. Pinderová pozvala i naše Čupr holky a kluky. Protože to byl všední den, období chřipek a každý má něco v plánu, vyjelo nás 5 žen: Vlasta Zemková, Jana Kotalová, Jana Ondráčková, Marie Střílková a řidička auta Marie Kořínková s tímto programem na vystoupení: Trnky brnky, Tři čuníci, Nečekaná návštěva a Dvě roby na vsi. Naše vystoupení pořadatelé zařadili do druhé poloviny programu a udělali dobře. Byly jsme zábavné, vtipné, aplaus úžasný a publikum děkovalo za nádherné pobavení a předvedení toho, jak se mohou seniorky bavit. Jako jediné vystupující skupině nám bylo nabídnuto občerstvení – káva, minerálky, koláče a chlebíčky. Také jsme dostaly diety ve výši 150,- Kč na osobu a řidička částku 250,- Kč na benzín. V Opavě v hostinci „ U Hořínků“ jsme se šly najíst. Jana K. si dala 1 kg smažených křidélek – většinu si nesla v krabičce domů, Vlasta a Jana O. si daly 0,5 kg smažených kuřecích nudliček + hranolky / taky toho nesly dosti domů / a obě Marušky si daly kuřecí nudličky v sýrové omáčce + hranolky. Cena za jídlo byla v průměru 160,-Kč. Bylo to vynikající.

 

24/11 Bílovec

V sobotu odpoledne jsme byli pozváni do Bílovce na setkání seniorů. Zatancovali jsme "Ženy v pokušení".

7/12 Velké Heraltice

Ve Velkých Heralticích na jejich vánočním setkání jsme předvedli tance "Ženy v pokušení" a "Trnky Brnky" Nakonec jsme zinscenovali Pohádku o pyšné princezně.

hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Cupr_kluci_a_holky_V.Heraltice_7.12.18

15/12 Oslava 70 let Standy Rychty

Pro Standu k jeho krásnému výročí jsme si připravili vystoupení břišních tanečnic.