3. prosince - Vystoupení ve Slavkově

Slavkovské ženy, které se stále scházejí, jako klub žen si připravily večerní posezení s občerstvením, tombolou a programem. Pozvaly si vystoupení našich „ Čupr holek“. My jsme přijaly a v počtu 10 účinkujících žen jsme připravily dvě taneční vystoupení – Komíničci a Trnky, brnky.   Roztleskaly jsme celý sál.

Naše  vystoupení se líbilo, dostaly jsme večeři, kafe, víno i zákusek. Bylo dobře a věříme, že jsme se společně nesešly naposled.

 

9. prosince - Setkání důchodců ve Velkých Heralticích

Každoročně se scházejí na pozvání obecního úřadu Velké Heraltice důchodci nejen z V. Heraltic, ale i obcí spadajících pod V. Heraltice – Sádku, M. Heraltic a Košetic. Jako vždy celé dopoledne běžel v sále kulturního domu program Základní školy a mateřské školy. Vystoupení našich „Čupr holek“ bylo naplánováno na 10.30hod. Zatančily jsme Trnky, brnky a Holky z naší školky. Oba tance byly oceněny dlouhotrvajícím potleskem. Co se nám všem líbilo, to byl koutek výrobků kroužků školy – keramika a jiné. Takovou útratu, jakou udělaly naše ženy v tomto koutku, neměly prodávající od všech důchodců dohromady. Starostka obce nás počastovala dobrým obědem, koláči a kávou, nechyběl ani čaj s rumem. Moc se nám v Heralticích líbí – byly jsme pozvány již potřetí.

 

16. prosince - Vánoční klub důchodců

Každým rokem klub důchodců v měsíci prosinci začíná návštěvou Základní školy, ve které děti pod vedením svých učitelek a vychovatelky školní družiny pro nás připravují vánoční besídku. Po skončení programu si prohlížíme výstavku vánočních svícnů a vánočních výrobků (ozdoby na stůl či stromeček) a pak přecházíme do kulturního domu, kde nás čekají vánočně upravené stoly s občerstvením, jako vždy končíme bramborovým salátem a pečeným kuřecím stehýnkem, pak kávou s koblížky a těšíme se na vánoční nadílku pod stromečkem. Koukáme a pod stromečkem není ani jeden dáreček. Že bychom už neměli ani korunu? Vtom zvoní zvoneček a přijíždí se sáňkami Děda Mráz se Sněhurkou a vezou pro všechny dáreček – nákupní tašky. To bylo haló! Vzpomněli jsme si na ruskou píseň ze školy „Děduška maroz jolku nám priňos“ a opravdu rádi jsme převzali dárečky. Posezení trvalo poměrně dosti dlouho – zpívali jsme si, bavili se, připíjeli si na zdraví. Vždyť máme věk a to zdraví je to nejcennější, co ještě někteří máme.

Zapsala: Jana Kotalová