Jánské lázně

Vzpomínky na Jánské lázně zapsala paní Jana Kotalová

Celý autobus našich důchodců a jejich přátel jel opět na dovolenou do lázní s cestovní kanceláří p. Klabníka. Jeli jsme do Jánských lázní v Čechách a představovali jsme si poměrně větší lázně. Přijeli jsme do malého podhorského městečka s náměstíčkem – kde se pravděpodobně v létě promenádují lázeňští hosté, s obrovskou kavárnou a lavičkami. Po ubytování v příjemných pokojích jsme hledali společenskou místnost, kde bychom mohli trávit občas společné večery. Nenašli jsme. Největší místnost pojala maximálně 26 hostů. Přesto jsme našli možnost se bavit a to hned v pondělí večer u diskohudby v kavárně. Pět hostů a nás přes třicet (to kavárna nezažila) společně zpívané písně a tance v humorném pojetí tak kavárnu rozšouply, že nás obsluha prosila o další večer. Slíbili jsme. Prohlídka lázní byla zajímavá, procedury umístěné tak, ať nenarušujeme chod lázní – to bylo dobré, ale bazén jsme měli pouze dvakrát jako rehabilitaci, jinak nám byl nepřístupný. Od středy se počasí zhoršilo na déšť a mlhy, což ovlivnilo pouze pobyty procházek, ale naši náladu se bavit nijak nenarušilo. 10 žen v příchodové hale hotelu začalo nacvičovat tanec pro závěrečný večer.  Velmi brzy jsme měli diváky z lázeňských hostů, kteří fascinovaně sledovali nácvik a tleskali výkonům. Ve čtvrtek část z nás jela do Špindlerova Mlýna a na Sněžku, část jela lanovkou na Černou horu, část se procházela po lázních a navštěvovala obchůdky, cukrárnu či restaurace. S lázněmi jsme se loučili na společném večeru v kavárně – nešlo se bavit vtipem / toto nedovolovala akustika kavárny/, ale alespoň jsme si zahráli pár tanečních her, ženy předvedly své nacvičené taneční vystoupení, které úspěšně karikaturovali tancem naši muži. Lázeňští hosté z Prahy nám veřejně záviděli. V sobotu jsme jeli domů.

A naše hodnocení? Špatně tam nebylo, ale Češi na Slováky nemají. Takže příští rok jedeme opět na Slovensko.

3. 12. Vystoupení ve Slavkově

         Slavkovské ženy, které se stále scházejí, jako klub žen si připravily večerní posezení s občerstvením, tombolou a programem. Pozvaly si vystoupení našich „ Čupr holek“. My jsme přijaly a v počtu 10 účinkujících žen jsme připravily dvě taneční vystoupení – Kominíčci a Trnky, brnky.   Roztleskaly jsme celý sál.

Naše  vystoupení se líbilo, dostaly jsme večeři, kafe, víno i zákusek. Bylo dobře a věříme, že jsme se společně nesešly naposled.