Květen červen

11. května Hradec nad Moravicí

Dostali jsme pozvání pana starosty Aleše Salibora na Historické slavnosti v Hradci nad Moravicí, kde jsme v orientálním oblečení předali zdravici za obec Hlavnice. 
 

Den seniorů v Bruntále

V pátek 28. června jsme v počtu deseti žen zatančili dvě vystoupení Mažoretky a Tři prasátka.

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Bruntal_Den_senioru_28.6.2013/

 

Zájezd do goblénky a likérky dne 18.6.2013

Ráno v 8.15  na zastávce stálo 30 seniorů, 1 student  a čekali jsme na příjezd autobusu. Ten dojel v 8.25 , my nasedli a plni elánu vyjeli směr Bratříkovice, kde nás ještě čekaly tři přihlášené. Jsme všichni a ted již opravdu vyrážíme za poznáním a možná i dobrodružstvím směr Valašské Meziřičí – goblénka. V 10.15 zastavujeme a na mapce hledáme správný směr ke goblénce. Všichni pochopili, že kdyby nás podle mapy vedla Jana, tak jdeme asi na jinou exkurzi. Cestu našel Standa, sice trošku oklikou, ale jsme tam. Všem seniorským klubům doporučujeme – vidět na vlastní oči opravu goblénu 450 let starého, či výrobu ručního koberce v opravdu úctyhodných rozměrech, je nejen pro ženy, ale i muže velkým zážitkem. K tomu poutavé vyprávění a prohlídka vystavených kousků – to je opravdu něco! Vycházíme přímo do krásné dřevěné kavárničky, sedáme ve stylovém prostředí a dáváme si kávu, někteří chléb s domácím sádlem-lahůdka. Pak následuje volno až do 13.45 hodin. Rozdělujeme se na menší skupinky a jdeme na oběd. Sluníčko začíná pálit, je horko. Všichni dobře pojedli, někteří doplnili ještě zmrzlinovým pohárem a odjíždíme v lehce rozpáleném autobusu /je bez klímatizace/ směr likérka ve Vizovicích. Zde jsme dojeli kolem 14.30 hodin. Jana šla zjistit, zda můžeme jít na exkurzi dříve, než v 15.00 hodin a že za všechny zaplatí vybraný poplatek 20,- Kč na osobu. Jaké však bylo zděšení, že vstupné na exkurzi stojí 100,- Kč. Vedro bylo strašné a tolik peněz se nám dát nechtělo. Po domluvě jsme za vybraných 20,- Kč zhlédli krátký film a vypili po štamprli. Nakoupili jsme značkové pití domů a hurá do autobusu – odjezd směr Hlavnice. Dojeli jsme asi 30 minut před bouřkou, někteří ještě provedli závěr v zámeckém parku v hospodě, ale většina již doma vyhlížela sprchu, či vanu a svou milovanou postel. Zájezd se vydařil, všem se líbilo, protože hold jsme dobrá parta.

 

Holasovice 15. 6. 2013 

V sobotu odpoledne jsme tančili v Holasovicích na slavnostech obce. Vybrali jsme vystoupení POUPATA.

 

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Duchodci_-_Holasovice_2013/

 

Oslava v Arboretu Nový Dvůr

hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Duchodci_Arboretum_2013

 

Den dětí 2.6.2013

Vypomohli jsme pořadatelům dětského dne v Hlavnici. Letošní Den dětí proběhl v duchu černoškém 2. června 2013

FOTO:hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Detsky_den_2013/

 

31. května – SMAŽENÍ   VAJEC

            Jak již máme několik let ve zvyku, v měsíci květnu se těšíme na společné smažení vajec, které probíhá v zámeckém parku od 14.00 hodiny odpoledne. Nejinak tomu bylo i letos. Nikdy bychom nevěřili, že budeme opět smažit tolik vajec – 203 ks. Sešlo se nás celkem 45 důchodců, počasí nám přálo – nepršelo. 

hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Smazeni_vajec_31.5.2013/

Hradec nad Moravicí

Čupr holky a kluci splnili přání našeho starosty a zajistili zastoupení naší obce svou účasti na historických slavnostech v Hradci nad Moravicí . V 8,15 jsme v sobotu 4.5. v počtu 10-ti vyjeli autobusem – tento svážel na Hradec nás a děti ZŠ Slavkov – abychom se zúčastnili průvodu různých družin a zástupců poddaných, předali zdravici knížeti Měškovi a kněžně Doubravce. Oblékli jsme se jako hosté z Dálného východu – harémové tanečnice, paša a jeho doprovod. Náš starosta nám připravil dary pro knížete a kněžnu, Mgr. Dana Kaliková přednesla zdravici. Počasí bylo nádherné, slunce pražilo a my jsme měli možnost ochutnat chlebové placky zapečené s masem a smetanou, napít se chutného nápoje složeného ze slivovice, bylinného likéru a karamelu, pojíst oběd složený z kuřecího steaku, vařené zeleniny a jáhel. Pobyt na slunci jsme zvládli, ale odjeli jsme již v 13.30 hod. – naše nohy již nejsou tak mladé, aby vydržely stát několik hodin v kuse. Protože tato slavnost se konala poprvé, věříme, že na základě získaných zkušeností z této akce, budou další ročníky organizačně stále lepší.

 

Čupr holky a kluci přáli k narozeninám

            Den 11. květen i přes velkou nepřízeň počasí – pršelo celý den – se stal dnem oslavy 60-tých narozenin manželů Dany a Jarka Pavelkových, kteří oba toto kulaté výročí slaví v tomto roce. Sobotu 11/5 vybrali pro oslavu se svými přáteli z řad čupr holek a kluků. Věřte, i když počasí nepřálo, přesto to byly narozeniny jak se patří.

20 členů naší taneční skupiny pod vedením paní ředitelky mateřské školy důchodců a její pomocnice tety Máni v sále kulturního domu - kde přišli pozvaní jubilanti – nastoupili s barevnou májkou ozdobenou fábory za zpěvu písní „ pec nám spadla“ a „ travička zelená“. Noví žáčci – Dana a Jarek“ ředitelka“ přivítala a pak již shlédli taneční vystoupení připravené jako z MŠ. Po skončení 4 tanečků se převlékli do stejných úborů jako tanečníci a zapojili se do společného nácviku tanečku „ bednář kuje“. V závěru si poslechli zpívané přání a blahopřání všech přítomných.

Společně pod deštníkem jsme se přesunuli k bydlišti oslavenců, kteří nás s rodinnými příslušníky vítali u vstupních vrat chlebem a solí, tekutým doplňkem byla za zpěvu „živijó“  višňovice. Pak již jsme sedli pod stan – bylo nás 23 gratulantů a bavili jsme se, zpívali, jedli a pili až do pozdních večerních hodin. Věřím, že Pavelci budou na tuto oslavu se svými přáteli dlouho vzpomínat.

FOTO: hlavniceklub.rajce.idnes.cz/Pavelci_oslava_11._KVETEN_2013/