červenec - srpen

Ukončení prázdnin 27.8.2016

V zámeckém parku připravila skupina nadšenců pro rodiče s dětmi ukončenou prázdnin. Jak je již u zábavných a kulturních akcí zvykem – důchodci na nich nesmí chybět. Nápad vznikl v hlavě Mirka Vybírala, pomáhali Jarek a Dana Pavelkovi, Jana Kotalová, Vlasta Zemková a Anka Lišková, Marie Žáčková a Rita Stecová. Pro děti byly připraveny hry – sportovní, vědomostní aj., soutěže, jízda na koni, střelba ze vzduchovek a kolo štěstí.

 

24. srpen 2016 Myslivecký den

Došlo k 2. setkání členů klubu důchodců se zástupci mysliveckého svazu ve Velké na myslivecké střelnici. Pan Luboš Kořistka připravil pro důchodce možnost střelby na asfaltové holuby a střelbu z malorážky na terče – liška, srnec, kamzík a divočák – vzdálenost 50 m. S chutí jsme si zastříleli a naše nejlepší výsledky:

Z možnosti 5-ti ran / max. 50 bodů/ 

1/ Jana Kotalová           48

2/ Jiřina Rychtová                  47

3/ Stanislav Rychta       46

4/ Marie Žáčková          43

Celkem se nás sešlo 37. Kdo mohl, převezl autem starší občanky tam i zpět, další dojeli na kolech. Mirek Vybíral s Jarkem Pavelkem grilovali trampské cigáro, Rita Stecová a Dana Pavelková vařily kafe, Josef Tesař zajistil pivo a na všech přítomných záleželo, jestli se budou bavit či ne. Bez problémů lze konstatovat – všichni se bavili od 14,00 do 18,30 hod.

Už se zase těšíme na další rok.

Bavíme se a čekáme na grilovaný salám, který ochotně chystal Mirek vybíral

Kontrolujeme si své zásahy ze střelby malorážkou na 50m

Zájezd klubu důchodců Hlavnice na OSOBLAŽSKO dne 27.7.2016

Trasa:   Osoblaha – židovský hřbitov       

Bohušov – kostel, kresby, historie    

Slezské Rudoltice – zámek        

Vrbno-Mnichov  - rybárna

Ráno v 7,30 hod. vyrazila plný autobus – 38 účastníků na Osoblažsko. Jako první byl navštíven židovský hřbitov v Osoblaze, který byl založen do 1. poloviny 15-tého století a pohřbívalo se až do 30 -tých let 20-tého století. Nejstarší náhrobky pochází z druhé poloviny 17-tého století, přičemž až do požáru v roce 1802 se zde nacházely jedinečné dřevěné náhrobky. Je zcela unikátní v české republice díky náhrobkům polského typu. Od roku 1958 je hřbitov veden jako památka.

Obec BOHUŠOV leží ve středu Osoblažska, v údolí říčky Osoblahy a má 460 obyvatel. Část zájezdníků ale kostel nenavštívila, spíše je zlákala místní hospoda. Většina si ale pěkně zrestaurovaný kostel prohlídla.

Slezské Rudoltice –  zámek se postupně restauruje a je zajímavý nejen výstavou zbraní, archeologických nálezů, paličkované krajky /k shlédnutí paličkování byla provedena i ukázka/, ale také nově upravovaná zahrada představuje slezské Versay.

Závěr zájezdu proběhl v rybárně -  Mnichov u Vrbna . Po přejezdu z Rudoltic do Mnichova se spustil řádný liják, který některým osobním autům způsoboval při  jízdě problémy – náš autobus vše dobře zvládl. Zájezd byl velmi pěkný.

 

Účast na „ GULÁŠ FEST“ V ZÁMECKÉM PARKU

Dne 2.7. zástupci klubu důchodců ve složení Miroslav Vybíral, Vlasta Zemková, Rita Stecová, Ludmila Matýsková a manželé Pavelkovi vařili hovězí guláš a segedínský.