Červen

ČERVEN

SETKÁNÍ SENIORŮ

Odpolední setkání členů ZD a bývalých zaměstnanců družstva Hraničář Loděnice proběhlo ve čtvrtek 12. 6. 2014 v Kulturním domě Hlavnice. Zábavný program připravil klub důchodců a žáci Základní školy Hlavnice. Celý program řídila, doplňovala humorným vystoupením a slovem Jana Kotalová – naše členka klubu a vedoucí veřejně informačního centra při knihovně v Hlavnici.

Taneční vystoupení zajistila naše důchodcovská parta „ Čupr holky a kluci“. Osm párů zatančilo country tanec, 8 chlapů tanec „ Trnky brnky „ a 21 důchodců předvedlo průřez pohádkami / řídil Večerníček  /. Vystoupení se velmi líbilo.

ČERVNOVÉ SETKÁNÍ

Poslední klub za 1.pololetí roku 2014 se uskutečnil 13.6. v přisálí KD. Mirek Vybíral již od dopoledních hodin vařil uzená žebra – byla výborná a pak hlavně zelňačka, kterou jsme si všichni brali ve sklenicích domů. Starosta i místostarostka nás seznámili s tím, co se udělalo a co se ještě v obci udělá, pozvali nás večer v 19,00 hodin na promítání a besedu o pokladu z věže kostela. Ke kávě jsme si dali dobrou koblihu, připili si s těmi, kteří slaví v červnu a červenci narozeniny, probrali důležité vnitřní záležitosti a pak se již bavili dle vlastní nálady a chuti.

ZÁJEZD

Dne 18. června jsme vyrazili v počtu 37 na zájezd do hornického muzea Landek. Již jednou jsme tam byli, ale vůbec neškodilo se zajet podívat znovu. Prohlídli jsme si muzeum hornických záchranářů, fárali cca 5m na prohlídku šachty. Pak jsme v místní restauraci poobědvali a vyrazili do ZOO v Ostravě. Část si prohlížela zvířata pěší procházkou, část se svezla po ZOO vláčkem a část navštěvovala stánky s občerstvením. Všichni jsme si přišli na své. Ráno jsme vyjeli v 9,30 hod., a dorazili zpět asi v půl šesté. Bylo nám fajn a těšíme se na další zájezd v příštím roce.

SVATOJÁNSKÁ NOC

Každoročně v zámeckém parku máme „Svatojánskou noc“ a letos 20. června již potřetí mohli naši občané přinášet bábovky k ochutnávce i ocenění té nejlepší. Členky klubu důchodců se staraly o označení bábovek, rozkrájení, vydávání k ochutnávce a nakonec i k vyhodnocení. Hodnotil se vzhled a chuť.